İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZSU Genel Müdürlüğü yöneticileriyle bir araya geldi. 5 yıl boyunca İzmir’deki körfez sorununu değiştirmek için büyük mücadele verdiğini ifade eden Başkan Soyer, “İZSU ile çalışmak benim için bir şanstı. Çocukluğumdaki İzmir Körfezi’ni sizlerin yaşatacağınıza eminim. Bu dönemde başladığımız işleri sizlerin devam ettireceğini bilmek ise benim için çok önemli” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediye iştiraklerinden İZSU Genel Müdürlüğü’nün yöneticileriyle bugün İzmir Marina’da sabah kahvaltısında personelle buluştu. Tunç Soyer’e, İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu’nun yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı da eşlik etti.

EĞİTİM-İŞ ÜYELERİ "LAİKLİKLE YAŞAYACAĞIZ, CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞATACAĞIZ” SLOGANIYLA ANITKABİR'İ ZİYARET EDECEK EĞİTİM-İŞ ÜYELERİ "LAİKLİKLE YAŞAYACAĞIZ, CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞATACAĞIZ” SLOGANIYLA ANITKABİR'İ ZİYARET EDECEK

ÇOCUKLUĞUMDAKİ İZMİR KÖRFEZİNİ SİZLERİN YAŞATACAĞINIZA EMİNİM

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinin çok büyük bir heyecan ve çok büyük bir gurur olduğunun altını çizen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şöyle konuştu:

“Ben 5 yıl boyunca bu hikayeyi değiştirmek için yola çıktım. Attığım her adımı kenti daha da ileriye götürmek için yaptım. Ben bu durumu iyileştirmek için çok büyük bir güce sahiptim. Mucize gibi bir şey benim hayatımda. İnsan hayatında bu sevginin aşkın çok büyük bir yeri var. Bu şehre çok büyük bir aşk duydum, sevgi duydum. Ne şanslıyım ki bu şehre hizmet etmek gibi bir görevi yaşadım bundan daha büyük bir mutluluk yok. Bu aşkın bana öğrettiği çok şey var. Hayatımızda her güzel şey de olduğu gibi mücadele etmek gerek. Bunların her biri için mücadele etmek gerek. Aksi taktirde bunlar avuçlarımızdan akıp gidebiliyor. Özgürlüğü yaşarken asla zarar gelemeyeceğini düşünüyorsunuz. Halbuki onları yaratmak için mücadele etmeniz gerektiğini düşünüyorsunuz hayatta. Bir de bunu dayanışma içerisinde yapabiliyorsunuz. Eğer özgürlüğü koruyup, sevgiyi koruyacaksınız örgütlü güçle yapmanız gerek. İZSU ile çalışmak benim için bir mucizeydi. Bir şanstı. Sizlerle buluştuğum ve çalıştığım için çok mutluyum. Çocukluğumdaki İzmir Körfezini sizlerin yaşatacağınıza eminim. Bu dönemde başladığımız işleri sizlerin devam ettireceğini bilmek ise benim için çok önemli. Bana iyilik gösterdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum."

KÖSEOĞLU: 5 YIL BOYUNCA BİZLERE ÖNDERLİK YAPTIĞINIZ SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, 7 bin çalışan 22 daire başkanı ile 5 yıl boyunca Başkan Tunç Soyer ile birlikte başarılı bir mesai geçirdiklerini ifade etti. Köseoğlu, “Ortak akılla kurumu yönettik. Eksiklerimizi giderdik. Sizlerin vizyonuyla bilimsel veriler ışığında çözümler bularak çalıştık ve çalışmak zorundayız. İZSU büyük bir ailedir. Attığımız her adım geleceği şekillendirir. İzmirlilerin 50 yılını yönetir. Biz onu da başardık. 5 yıl boyunca bizlere önderlik yaptığınız için kentin dokunulmayan sorunlarına birlikte el attığımız için sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: anka