Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Subaşı Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Başkan Akın, “Sokaklar inanmış, insanlar inanmış, bir şehir inanmış çünkü bu yol aklın yolu. Çok şükür ki Turgutlu'mun her köşesinde her partiden hemşehrimin desteğini alıyorum. Biz hemşehrilerimizin tam kalbindeyiz. İddialıyız, kararlıyız; yine kazanacağız, mutlaka kazanacağız” dedi.

CHP’nin Turgutlu Belediye Başkan Adayı ve mevcut Başkan Akın, seçim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Akın, Subaşı Mahalle sakinleri tarafından davul zurna, meşaleler, konfetiler ve sevgi gösterileri eşliğinde coşkuyla karşılandı. 

Akın, Subaşı Mahallesi ziyaretinde 5 yıl boyunca Turgutlu’nun her noktasında yapılan çalışmaları ve projeleri anlattı, vatandaştan destek etti.

Ziyaretinde bir konuşma yapan Akın, şunları kaydetti:

“BİR DEVİR AÇTIK”

“Gerçekten hem gururluyum hem mutluyum, hem de sizlerin vermiş olduğu bu destek beni ve ailemi, partimizi öyle mutlu ediyor ki inanın zaman zaman eşimle beraber oturduğumuzda gözlerimiz doluyor. O insanlara nasıl dokunduğumuzu, bugüne kadar nasıl şeffaf bir şekilde yönetim anlayışı gösterdiğimizi, bunun sayesinde şu bebelerin, çocukların, gençlerin sevgisini gördükçe duygulanıyoruz ve iyi ki, siyaset yapıyoruz diyoruz. Çünkü Turgutlu'ya hizmet gerçekten çok önemli. Biz 2019’da bu sahnelere çıktığımızda Turgutlu halkına bir söz verdik. Biz kazanırsak 30 yıl sonra Turgutlu'yu barıştıracağız dedik. Kimseyi ötekileştirmeden herkese eşit davranarak onlara hem barış içerisinde yaşamayı hem de birbirimizin kültürlerine saygı duymayı öğreteceğiz dedik. Ben 27 yıl Turgutlu Belediyesi görev yaptım. MHP'liler seçim kazandı, AK Partili çocukları, AK Partililer seçim kazandı, MHP'li çocukları işten çıkardı, toplu kıyımlar yaptı. Ama biz seçimi kazandıktan sonra şöyle dedik; ekmek kutsaldır. Bu ekmeğe alın terini damlatan bütün hemşehrilerimiz bizim mesai arkadaşlarımız, kardeşlerimizdir dedik. Siyaseten bir kişiyi bile işten çıkarmadık. Bir devir açtık.”

Projelerinin gerçekçi ve yerlerinin hazır olduğunun altını çizen Akın, şöyle devam etti:

“HİÇ KİMSEYE TUTAMAYACAK OLDUĞUM SÖZÜ VERMEM”

“Turgutlu Belediyesi’ne kaynak yaratmak için ilk yapacak olduğumuz iş bir konut projesinin ihalesine çıkmak. Yerimiz, projemiz hazır ve yaklaşık maliyet hesapları yapıldı. Buradan elde edecek olduğumuz gelirlerle kadınlarımızı, gençlerimizi, çocuklarımızı düşünüyoruz. Onların hayatlarını kolaylaştıracak projeler üretmek istiyoruz. Yine hiçbir arkadaşımızın değinmediği çevremizi düşünüyoruz. Çevre çok değerli. İyi bir ilçede yaşama olanağı sağlayalım istiyoruz. Ekonomimizi planladık. Gençlerimizi planladık, kadınlarımızı planladık. Hiç kimseye tutamayacak olduğum bir sözü vermem. Siyaseten gelip de sizlere ben bunu yapacağım deyip ondan sonra karşınıza gelip ben bunu yapamadım diyecek bir adam değilim. Mazeret üretecek bir adam değilim. Onun için biz gerçekçi ve ayağı yere basan projelerle Turgutlu halkının karşısına çıktık. Bundan sonra da bütün siyasi hayatımız Allah nasip eder, kazanırsak bu sizlere verdiğimiz sözleri tutma telaşıyla geçireceğiz. Tüm projelerimiz ve detaylarını https://cetinakin.com/ web sayfasından inceleyebilirsiniz.

“HER PARTİDEN HEMŞEHRİMİN DESTEĞİNİ ALIYORUM”

Ben bugüne kadar verdiğim bütün sözleri tuttum. Geçmiş dönemlerde yapılan hataları biliyorsunuz. Ben de her yerde şunu söylüyorum: Kamu malı yiyenin cenaze namazı kılınmaz, hırsızdan Müslüman olmaz, toprağına sahip çıkmayan, kendine emanet edilene ihanet edenden milliyetçi olmaz diyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çok güzel bir şey sözü var. Ne diyor? ‘Görevini en iyi yapan en iyi vatanseverdir’ diyor. Bizler gerçek vatanseverleriz, gerçek Müslümanlar, gerçek milliyetçileriz. 2 buçuk aylık bir seçim çalışması oldu. Çok uzun oldu, hemşehrilerimizi yorduk. Ben bugüne kadar rahatsızlık verdiğimiz bütün hemşehrilerimizden özür diliyorum. Ancak seçim çalışmaları takvimi açıklanmadan şöyle bir davette bulunmuştum. Demiştim ki teknoloji çağındayız. Bırakın şu raketleri, afişleri, havai fişekleri, tuttuğumuz lokalleri, çıkalım televizyon programlarında kendinize anlatalım. Çevremizi kirletmeyelim, gürültü kirliliği yapmayalım. Çoluğumuzun, çocuğumuzun nafakasını harcamayalım demiştim. Ama bu kabul görmedi. Maalesef biz de yarıştan kopmamak için elimizden geldiğince yarıştık. Gücümüz yettiğince yarıştık. Bu dönemde üzdüğümüz, evinde hastası ve çocuğu olan hemşehrilerimiz ve o sesini duyuramayan canlılarımız onlar bizleri affetsin, Allah affetsin. 31 Mart'ta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda Ferdi Zeyrek’e, Turgutlu Belediye Başkanlığı’nda Çetin Akın kardeşinize, ağabeyinize ve  Cumhuriyet Halk Partisi'nin meclis üyelerine sizlerden destek istiyorum. Turgutlu bizim, Subaşı bizim... Sokaklar inanmış, insanlar inanmış, bir şehir inanmış çünkü bu yol aklın yolu. Çok şükür ki Turgutlu'mun her köşesinde her partiden hemşehrimin desteğini alıyorum. Biz hemşehrilerimizin tam kalbindeyiz. Edip Cansever'in dediği gibi: ‘Gülmek bir halk gülüyorsa gülmektir.’ Benim halkım gülüyorsa gülerim, ağlıyorsa ağlarım. İddialıyız, kararlıyız; yine kazanacağız, mutlaka kazanacağız.”

Kaynak: anka