Turgutlu Belediyesi’nin geçen yıl Mustafa Kemal Mahallesi’nde hizmete açtığı Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi birinci yılını kutluyor. Birinci yıla özel olarak düzenlenen programda konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Sosyal belediyecilik gereği bundan sonraki projelerimiz de aynı şekilde hemşehrilerimize hizmet noktasında devam edecek” dedi. 

Turgutlu Belediyesi’nin geçen yıl hizmete açtığı Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nde birinci yıl heyecanı yaşandı. Okul öncesi eğitimi ve üç öğün beslenme programının ücretsiz verildiği Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nde eğitim gören minik öğrenciler hazırladıkları programları sundu. Birinci yıl kutlama programına katılan Başkan Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Evren Erbaş, öğrencilerin heyecanlarını ve mutluluklarını paylaştı.

Akın, programda şunları söyledi:

“Beş yıllık görev süremiz içerisinde yapmaktan gurur duyduğumuz bu projenin birinci yılını kutluyoruz. Projemizde dezavantajlı ailelerimizin yaşadığı bölgede Türkiye'de örneği olmayan bir uygulama yaparak 3-5 yaş arası çocuklarımıza eğitimi ve üç öğün beslenme programını ücretsiz veriyoruz. Çocuk Kültür Sanat Merkezimiz, Belediye Başkan Yardımcılarımız, öğretmenlerimiz ve ekibimiz ile birlikte en çok keyif aldığımız ve duygulandığımız projelerden biri oldu. İkincisini de Albayrak Mahallemize kurduk, mart ayının 15'i gibi açılışını yapmayı planlıyoruz. Sosyal belediyecilik gereği bundan sonraki projelerimiz de aynı şekilde hemşehrilerimize hizmet noktasında devam edecek.”


Kaynak: anka