Turgutlu Belediyesi’nin özel gereksinimli çocuklara özel geçen yıllarda hayata geçirdiği “Mutlu Cuma” projesi yeniden başlıyor. 4 ila 8 yaş arası özel gereksinimli çocuklara yönelik spor egzersizlerinin yapılacağı kurslara kayıtlar başladı.

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen “Mutlu Cuma” projesi kapsamında özel gereksinimli çocukların spor etkinlikleriyle buluşturulması amaçlanıyor. Alanında uzman eğitmenler ve antrenörler tarafından verilecek eğitimlerle 4-8 yaş çocuklar spor yapma imkanına sahip olacak. 

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Özel gereksinimli çocuklarımızın ve ailelerimizin yüzünü gülümseten projelerimizden bir tanesi olan ‘Mutlu Cuma’yı yeniden düzenliyoruz. Her alanda olduğu gibi sporda da engelleri kaldırmak amacıyla gerçekleştireceğimiz bu çalışmayla çocuklarımızın hem keyifli zaman geçirmelerine hem de fiziksel ve sosyal becerilerinin gelişmesine katkı sunmuş olacağız. Çocuklarımızı ve ailelerimizin ücretsiz olan kurslarımıza kayıt olmalarını bekliyoruz” dedi.

Ücretsiz olan kurslara Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası zemin katında yer alan Engelliler Masası’ndan kayıt yapılabilecek. Kurslar hakkında 0236 313 27 27/ 1031 numaralı telefon üzerinden detaylı bilgi alınabilecek. 


Kaynak: anka