Turgutlu Belediyesi’nin katkılarıyla Sinirli Mahallesi’nde deve güreşi düzenlendi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Sizlere verdiğimiz sözleri tutarak daha güzel organizasyonlar yapacağız” dedi.

Turgutlu Belediyesi, Yörük kültürünün önemli bir geleneği olan deve güreşlerini bu yıl ikinci kez düzenledi. Turgutlu Belediyesi’nin katkılarıyla, Sinirli Mahallesi’nde deve güreşi meraklılarının bir araya geldiği etkinlik çevre il ve ilçelerden 100’den fazla pehlivan devenin mücadelesine sahne oldu. Dereceye giren develerin sahiplerine plaket takdim edildi. 

Başkan Akın, Turgutlu’da ata sporlarının geleneksel hale getirildiğinin altını çizerek, şunları söyledi:

“Bizler 2019 öncesinde, seçim sahalarında ata sporlarımızı geleneksel hale getireceğiz demiştik. Deve güreşlerinin bu yıl ikincisini yapıyoruz. Önce Turgutlu merkezde, ikincisini Sinirli Mahallemizde yapıyoruz. Bunun yanında yağlı pehlivan güreşleri, rahvan at yarışları, cirit yarışlarını da geleneksel hale getirdik. Sizlere verdiğimiz sözleri tutmanın haklı gururuyla karşınızdayım. İnşallah bundan sonraki dönemde de sizlere verdiğimiz sözleri tutarak daha güzel organizasyonlar yapacağız. Sizlerin keyif almasını, güzel günler geçirmenizi temenni ediyoruz. Bizlere 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde desteklerinizi vermeniz durumunda bu organizasyonlar çok daha güzel, şanlarına ve şöhretlerine yakışır bir şekilde devam edecektir. Sizlerin keyif almasını sağlayan güreş organizasyon komitesine ve emek harcayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kaynak: anka