Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Seçer, “Gelecekte böyle büyük acılar ve felaketlerin tekrar yaşanmaması temennisiyle; depremlerde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Şehrimizin daha güvenli ve dirençli bir yapıya kavuşması için hız kesmeden, el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Seçer, 11 ilin etkilendiği ve binlerce yurttaşın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümü nedeniyle bugün bir anma mesajı yayınladı. Seçer’in mesajı şöyle:

“6 Şubat 2023’te yaşanan, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Adana, Kilis ve Elazığ’da büyük yıkımlara neden olan deprem felaketlerinin üzerinden bir yıl geçti. Deprem sonrası süreçte, depremden etkilenen 11 ilin acısını derinden yaşayan Mersin’de; birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde pek çok depremzedeye destek olurken; afet bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için de gece gündüz çalıştık. Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman başta olmak üzere depremden etkilenen tüm illerimizde yurttaşlarımıza Mersinlilerin yardım elini uzattık. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, afetlere karşı hazırlıklı olmak, acil durum müdahale planlarını güçlendirmek ve vatandaşlarımızın güvenliğini en üst düzeyde tutmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra da şehrimizin daha güvenli ve dirençli bir yapıya kavuşması için hız kesmeden, el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, gelecekte böyle büyük acılar ve felaketlerin tekrar yaşanmaması temennisiyle; depremlerde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.”

 

Kaynak: anka