(İSTANBUL)- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Gezici Veteriner Otobüsü “Vetbüs”, Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün de iş birliği ile 3 gün boyunca Kartal’da hizmet verdi.

Sahipsiz hayvanların rehabilitesi ile bulaşıcı ve salgın hastalıkları önleme, hayvanları bulundukları mahallelerde aşılayarak tedavi etme amacıyla hizmet veren Vetbüs, 4 Haziran’da Cevizli Mahallesi’nde, 5 Haziran’da Atalar Mahallesi’nde ve 6 Haziran’da ise Uğur Mumcu Mahallesi’ndeydi.

Muayene, aşı, mikroçip takılması ve basit tıbbi müdahalelerin yapıldığı Vetbüs, 4 Haziran’da Cevizli Mahalle Muhtarlığı yanında 11.00 - 14.00 saatleri arasında, 05 Haziran’da Atalar Mahallesi Halit Paşa Caddesi Atalar Mahalle Muhtarlığı yanında; 06 Haziranda ise Uğur Mumcu Mahallesi Şeyh Şamil Caddesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi yanında minik patileri ağırladı.

En önemli amaçlarından biri sokak hayvanlarını sahiplendirmek

Hayvanseverler Vetbüs’e, sahipsiz hayvanları tedavi, aşılama ve mikroçip takılması için getirdi, kısırlaştırma işlemi için de kontrol yapan Vetbüs veterinerleri, kısırlaştırılması gereken hayvanların ilgili merkeze sevkini sağladı.

Kentte şehir meydanları, yeşil alanlar, korular, parklar, sahiller ve diğer sosyal alanlarda park ederek sokak hayvanlarına ve hayvanseverlere hizmet veren Vetbüs’ün en önemli amaçlarından biri de sokaktan hayvan sahiplendirmeyi özendirmek.

Torbalı'da mahalle buluşmaları sona erdi Torbalı'da mahalle buluşmaları sona erdi

Sokak hayvanlarını aşılayarak bulaşıcı hastalıkları önlemeye çalışan Vetbüs’ün içinde tıbbi cihazların ve tetkik aletlerinin yanı sıra deneyimli bir veteriner hekim ekibi bulunuyor.

Kaynak: anka