Gayrettepe'de 16 katlı bir binanın -1 ve -2. katlarında, tadilat halindeki gece klübünde öğle saatlerinde yangın çıktı. İstanbul Valiliği olayda ölenlerin sayısının 7'ye yükseldiğini, 3’ü ağır 9 kişinin de yaralandığını açıkladı. Yaralıların ise çevredeki hastanelere sevk edildiği belirtildi.

İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi yetkililerinden edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi'nde bulunan 16 katlı bir binanın -1. ve -2. katlarında yangın çıktı. Gece klübü olarak kullanıldığı öğrenilen işletmede tadilat sırasında çıktığı belirtilen yangın kısa sürede yayıldı. Mahsur kalanlar olay yerine yetişen itfaiye ekipleri tarafından kurtarılmaya çalışıldı. Yaralılar ambulanslarla çevredeki hastanelere taşındı.

Ancak İstanbul Valiliği'nin son açıklamasına göre 7 kişi yaşamını yitirdi, 3'ü ağır 9 kişi de yaralandı.

ÇANKAYA’DA 23 NİSAN KUTLAMALARI RESMİ TÖRENLE BAŞLADI… HÜSEYİN CAN GÜNER: “İYİ Kİ CUMHURİYET VAR, İYİ Kİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VAR” ÇANKAYA’DA 23 NİSAN KUTLAMALARI RESMİ TÖRENLE BAŞLADI… HÜSEYİN CAN GÜNER: “İYİ Kİ CUMHURİYET VAR, İYİ Kİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VAR”

 

Kaynak: anka