Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün şubat ayı kültür sanat programı kapsamında sahneye taşınan ‘Yarı Saydam Perşembe Hikâyeleri’ adlı tiyatro oyunu ilçeli sanatseverlerle buluştu. 

Yazar ve yönetmen Dilek Uyar yönetimindeki Süpürgeli Oyuncular Tiyatro Topluluğu tarafından Soğanlık Kültür Merkezi’nde sahnelenen Yarı Saydam Perşembe Hikâyeleri kapalı gişe izlendi. 27 kişilik kalabalık bir oyuncu kadrosuyla izleyenlere etkileyici anlar yaşatan oyun, Kartallı tiyatroseverlerden alkış topladı.

Yediden yetmişe gönüllü oyunculardan oluşan Süpürgeli Oyuncular Tiyatro Topluluğu’nun performans sergilediği oyunda 8 yaşındaki en küçük oyuncu Rüzgar Demir ile 85 yaşındaki en büyük oyuncu Müzeyyen Erkılıç’ın sergiledikleri performansla beğeni topladı. 

Oyunun sonunda seyirciyi selamlayan oyuncular, organizasyonun gerçekleşmesini sağlayan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanlarına ve Kartal Belediyesi ailesine teşekkür ederek, Kartal Belediyesi’nin bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da kültürel ve sanatsal etkinliklere kucak açan bir belediye olması temennilerinde bulundu.

Başkan Yüksel adına organizasyona katılan Kültür İşler Müdürü Deniz Şahin, oyunun yazar ve yönetmeni olan Dilek Uyar’a çiçek takdimini, İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hasan Hüseyin Can ile birlikte yaptı. 

Oyuncuları tek tek tebrik eden Şahin, “Kalabalık bir ekiple bu kadar güzel bir iş ortaya koyan sevgili Dilek Uyar ve tüm ekibi tebrik ediyor, bizlere bu güzel akşamı yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Bugün hayatımızın bir gerçeği olan dijitalleşmenin sınırları aştığında bizleri ne noktalara getirebileceğini gözlerimizin önüne seren bu güzel oyundan, çok fazla ders çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Kaynak: anka