UĞUR İSTANBULLU

Yılbaşı nedeniyle sınır kapılarında yoğunluk artıyor. Bursa’dan yılbaşı için Batum’a geçeceğini belirten Mehmet Ali Akgün, "Bursa’dan geliyorum, Trabzonluyum ve ilk defa Batum’a geçeceğim ve çokta bildiğim bir yer değil. Her halde Kırım Kongo Cumhuriyeti kaldı bizim paramızın değerli olduğu bir yer" dedi. 

Türklerin yoğunlukla yılbaşı kutlamaları için tercih ettikleri Gürcistan’a geçişler kullanılan Artvin’in Kemalpaşa ilçesindeki Sarp sınır kapısında yoğunluk artmaya başladı. 

"İLK DEFA BATUM'A GEÇECEĞİZ"

Mehmet Ali Akgün, "Bursa’dan geliyorum, Trabzonluyum ve ilk defa Batum’a geçeceğim ve çokta bildiğim bir yer değil. Her halde Kırım Kongo Cumhuriyeti kaldı bizim paramızın değerli olduğu bir yer" dedi.

Gürcü vatandaş, "Batum’a gideceğim ve Türkiye’de alışveriş yaptım özellikle de ekmek gibi" diye konuştu. Türk vatandaş, "Evet Batum’a gidiyorum, İstanbul’dan geliyorum ve ilk defa gidiyorum ve gidip deneyimleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Çorap satanAhmet Doğru, "Bazen Sarp'ta, Gürcistan’da, Hopa’da satıyorum çorap. Şu an işlerim iyi çok şükür. Şu anda giriş yoğunluğu var ve bugünden sonrada en az günlük 50-100 bin kişi içeri girer ve yılbaşı dolaysıyla. Özellikle sattığım çoraplar Gürcistan’ın soğuk bölgelerinde oturanlar alıyor ve idare ediyoruz" dedi.

 

Kaynak: anka