Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş ile birlikte İvedik Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sanayicileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Yaşar, “Türkiye kaynaklarını verimli kullanıp üretirse bugünkü sıkıntıları hiçbirimiz yaşamayız. Üretmezsek borçtan kurtulamayız. 15 senedir siz üretebilin diye küçük esnaf dahil sahip çıkıyorum, elimden geleni yapıyorum. Bu ülke ne çektiyse tembellikten çekti. Üretin, üretin daha çok çalışın, üretin” dedi.

Başkan Yaşar, ABB Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte bugün İvedik OSB Teknopark’ta düzenlenen kahvaltıya katıldı. OSTİM ve İvedik Organize Sanayi Bölgeleri’nin Yenimahalle için istihdam, üretim ve katma değer açısından önemine vurgu yapan Başkan Yaşar, şöyle konuştu:

“Göreve geldiğim günden beri bu bölgelere elimden gelen desteği yasal çerçevede vermeyi görev bildim. Çünkü ben de sizlerden biriyim, ben de sanayiciyim. Ülkemizin bugünkü sıkıntılarının sebebi üretmemekten geliyor. Türkiye kaynaklarını verimli kullanıp üretirse bugünkü sıkıntıları hiçbirimiz yaşamayız. Biz ülkece üretmeden konforlu yaşıyoruz, borçla yaşıyoruz. Üretmezsek borçtan kurtulamayız. 15 senedir siz üretebilin diye küçük esnaf dahil sahip çıkıyorum, elimden geleni yapıyorum. Bu ülke ne çektiyse tembellikten çekti. Üretin, üretin daha çok çalışın, üretin.”

Sanayicilere 5 yılda yapılan çalışmaları anlatan Başkan Yavaş da “Göreve geldiğimiz günden itibaren rozetlerimizi de bir kenara bırakarak, hiçbir ayrıcalığı olmayan, halkın vergileriyle maaşlarını alan birer memur olarak çalışmayı benimsedik. Bugüne kadar Ankara’nın hiçbir yerinde benim fotoğrafımı görmediniz, yaptığımız çalışmaların afişlerini ve maliyet tablolarını gördünüz. Şimdi seçim sürecinde gördüğünüz tüm fotoğraflar da kendi cebimizden asılıyor. Belediyenin parasıyla reklam yapmadık, yapmıyoruz. Tek derdimiz halka hizmet.  Nerede ne ihtiyaç varsa halkın parasını oralara harcıyoruz. Çılgın projeler yapmadığımız gibi yaptığımız yatırımlar bile açılış yapmadan hizmete açılmıştır dedik” diye konuştu. 

İvedik OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin, OSB’de 140 bin çalışan 10 bin işletme olduğunu, İvedik OSB’nin üretim ve ticaret merkezi olduğunu vurgularken OSB’ye verdiği desteklerden dolayı tüm sanayiciler adına Başkan Yaşar ve Başkan Yavaş’a plaketle teşekkür etti.


Kaynak: anka