Yenişehir Belediyesi’nin yarıyıl tatilindeki çocuklar için düzenlediği 2. Geleneksel U12 Futbol Turnuvası sona erdi. Yenişehir Belediyesi Özgecan Spor Tesisleri’nde yapılan turnuvada 16 takımla 320 çocuk top koşturdu. 

2'nci Yenişehir Çocuk Oyunları Festivali ile yarıyıl tatilinde çocukları tiyatro oyunlarıyla buluşturan Yenişehir Belediyesi, sportif aktivitelerle de çocukları yalnız bırakmadı. Çocukların yarıyıl tatilini verimli geçirebilmelerini sağlamak ve sosyalleşme ortamı hazırlamak amacıyla düzenlenen futbol turnuvası,  Mersin Yenişehir Belediyespor ve Mersin Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan final maçıyla sona erdi. 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, turnuvada mücadele eden tüm çocuklarla bir araya geldi. Başkan Özyiğit, “Yenişehir Belediyesi olarak, çocuklarımızın sağlıklı ve üretken bir şekilde vakit geçirmelerini sağlamak, spor yapma alışkanlıklarını desteklemek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu tür etkinliklerle, gençlerimizin potansiyelini keşfetmelerine ve birlikte güzel anılar oluşturmalarına olanak tanıyoruz. Tüm çocuklarımızı kutluyorum. Dostluğun ve birlikteliğin kazandığı bir turnuva oldu” dedi. 

 

Kaynak: anka