İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul’da İsrail istihbarat unsurlarına karşı düzenlenen bir operasyonda 7 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, açıklamayı sosyal medya üzerinden yaptı, operasyon sırasında çekildiği belirtilen görüntüyü paylaştı. Yerlikaya'nın açıklaması şöyle:

ABDURRAHMAN TUTDERE'NİN KOLTUĞUNA DEPREMZEDE ÖYKÜ MİNA IŞIK OTURDU... "ÇİÇEK GİBİ BİR ADIYAMAN İSTİYORUM" ABDURRAHMAN TUTDERE'NİN KOLTUĞUNA DEPREMZEDE ÖYKÜ MİNA IŞIK OTURDU... "ÇİÇEK GİBİ BİR ADIYAMAN İSTİYORUM"

"MİT ve EGM İstihbarat Başkanlığı koordinesinde, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü TEM ve İstihbarat Şube müdürlüklerince gerçekleştirilen ortak operasyonda; İsrail İstihbarat Servisi'nin hedefindeki Türkiye’de bulunan şahıslar ile şirketler hakkında bilgi derleyen ve topladığı bilgi ve belgeleri İsrail istihbarat unsurlarına aktardığı tespit edilen 7 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucu; ruhsatsız tabancalara, muhtelif miktarda uyuşturucu maddeye, dinleme cihazı tespit etmeye yarayan elektronik alete, çok sayıda dijital materyal, doküman ve dövize el konuldu"

Kaynak: anka