(MANİSA) - 24140 Lavender Robotics ve Bilim Yunusemre 25605 BY-tech takımları, Fikret Yüksel Vakfı’nın düzenlediği “İstanbul FIRST Tech Challenge (FTC) 2. Offseason” yarışmasına katılarak üç ödül kazandı. 

Geleceği Tasarlayan Gençler Derneği mentörlüğü ile 24140 Lavender Robotics ve Bilim Yunusemre 25605 BY-tech takımları, Amerika merkezli FIRST Vakfı’nın Türkiye paydaşı olan Fikret Yüksel Vakfı’nın düzenlediği İstanbul FTC 2. Offseason yarışmasına katılarak Manisa’yı temsil etti. 

Lavender Robotics Takımı yarışmada; Promote Award, Inspire Award Finalist, Motivate Award ödüllerini kazandı. BY-tech Takımı ise 4 gün gibi kısa bir süre içerisinde robotlarını ve sunumlarını hazırlayarak jüri ve katılımcıların beğenisini topladı. 

Ada Kazıl, Ali Beyazbulut, Efe Metin, Egemen Görcanlı, Egemen Özbalcı, Emir Ali Eriş, Ege Kazıl, Hasan Kaan Karabulut, Hülya Ergül Kazıl, Mert Yağmurlu, Mertcan Bozkurt, Talha Bayer, Umut Doğan, Yusuf Ziya Keskin, Zehra Kayalı’dan oluşan Lavender Robotics Takımı başarılarıyla gururlandırırken; Takım Mentörleri Ege ve Ada ödüllerin mutluluk verdiğini belirtti. 

Lavender Robotics Takım Mentörleri Ege ve Ada Kazıl yakalanan başarıyı, şöyle anlattı:

“Mart ayında ülkemizi Yunanistan FTC Şampiyonası’nda Design Award ve Promote Award kazanarak temsil ettik. Şimdi de İstanbul’da Manisa’mızı 3 ödül kazanarak temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. 8 ay önce bir garajda başlayan bu yolculukta, ekip olarak pek çok başarıya imza attık. Bu süreçte bize destek olan başta Yunusemre Belediyesi ve Belediye Başkanı Semih Balaban’a çok teşekkür ederiz.”

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlara çiçek dağıttı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlara çiçek dağıttı

 


Kaynak: anka