Seçimde Başka Parti Lehine Çalışan CHP'liler İhraç Edilecek Seçimde Başka Parti Lehine Çalışan CHP'liler İhraç Edilecek

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Samandağ çarşı merkezindeki yerel seçim bürosu açılışı Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Yoğun katılımla gerçekleşen açılışa CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın yanı sıra CHP Hatay Milletvekilleri; 
Servet Mullaoğlu, Nermin Yıldırım Kara, Mehmet Güzelmansur, Hatay eski Milletvekili Serkan Topal, İl Başkanı Hakan Tiryaki, İlçe başkanı Nadir Kimyon, İlçe Gençlik Kolları başkanı Bünyamin Reyhanoğulları, Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, CHP belediye eski başkanları, CHP Samandağ Belediye Başkan aday adayları, il ve ilçe yönetimi ve çok sayıda yurttaş katıldı.
İlçe, İl başkanları ve milletvekillerinin konuşmasının ardından CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır Samandağlılara hitap etti.
CHP’li Başarır, “6 Şubat depreminden üç gün sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi buradaydı ama bir kişi yoktu. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları neredeydi” diye sordu.
Hatay’dan ülkeme bir serzenişim ve isteğim var diyen CHP’li Başarır, “Evimiz yıkılmışken, çocuklarımız annelerimiz babalarımız, yakınlarımız, arkadaşlarımız ölmüşken, ‘oy yoksa hizmet yok’ diyen o cumhurbaşkanı ve adaylarını affetmeyin. Emeklisine 10 bin lira verirken 1 dakikada 3 emekli maaşı harcayan Recep Tayyip Erdoğan ve o bakanları affetmeyin. Seçimden önce yastık altından altınlarınızı çıkartın deyip çarçur eden ama bu toprakların altındaki altınları Kanada’ya peşkeş çeken Erdoğan’ı affetmeyin” diye konuştu. Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum için de halka seslenen CHP’li Başarır, “Bir de kimi affetmeyin biliyor musunuz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun karşısına çıkan, imar affına imza atıp birçok binanın yıkılmasına sebep olan Murat Kurum’u Türkiye affetmesin. Halkı tehdit edenlere, oy yoksa selam yok diyenlere af yok” dedi.
“BU ÜLKENİN BİR NUMARASI GİBİ İHANET ETMEZ”
Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da seslenen CHP’li Başarır, “Recep Bey ben seçimlerde sokaktaki vatandaşa hep şunu söyledim. Sokaktaki vatandaşıma ‘oy versen de vermesen de bizimsin’ dedim. Hatay’dan, Mersin’den, Samandağ’dan sana oy yok.
Burada, Samandağ’da sandık kuruldu, gencecik bir aday çıktı. Diyorlar ki gençler hata yapar. Belki hata yapar ama bu ülkenin bir numarası gibi ihanet etmez. Hem Samandağ’ın evladı hata da yapmaz” diye konuştu.
“YAMAÇ BEBEKLERİN SAMANDAĞ’DA DAHA MUTLU VE GÜVENLİ BÜYÜMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Başarır, “Atatürk Parkı’nın olduğu yerde ara sokakta bir ev yıkılmıştı. Oraları geziyorduk. Bir teyze göçüğün altında buzdolabından bir biberli ekmeği bana getirdi. ‘Aç gezme’ dedi. Ben ağlayarak yemiştim o biberli ekmeği. O gün sekiz aylık bir Yamaç bebek vardı. Türbede dua ederken ‘bu eve gideceğim’ dedim, Yamaç büyümüş mü bakacağım. Eve gittiğimde kimse yoktu, ev yıkılmıştı. O teyze ben arabadan inerken seslendi. Aldı beni Yamaç bebeğe götürdü. Büyümüştü, konuşuyordu. Yamaç bebeklerin Samandağ’da, Hatay’da daha mutlu ve güvenli büyümesi için ilçe adayımızla, büyükşehir adayımızla, milletvekillerimizle söz veriyorum, bu beş yıl Samandağ’ın yılı olacak, Hatay’ın yılı olacak, sizi bırakmayacağız. Adaylarımızı sizlere emanet ediyorum.” dedi.
ABACI: BİZ BU İLÇEYİ EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
Laik Türkiye Cumhuriyetini kuran göz bebeğimiz Cumhuriyet Halk Partimizle birlikte bizlere emanet eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları rahmet, özlem ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun. 6 Şubat'ta depremlerinde vefat eden canlarımıza Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Allah ülkemize, milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah. 
Bir sevdamız vardı, Samandağ’da bir özlemimiz. Sürekli kentleri gençler yöneltsin diye bir özlem içerisindeydik. Vefakar, cefakar bu partinin asıl sahipleri Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin desteği ve teveccühüyle biz bunu başardık. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yoldaşları, Cumhuriyet emeklerinizi sindirmiş, devrimin ilkelerini sonuna kadar yaşamak isteyen yoldaşlarım, değerli Cumhuriyet Halk Partililer. Devrimin içinde sönmeyen ateşleri Mahir Çayanların, Deniz Gezmişlerin yoldaşları, Ali Atakan’ın, Abdullah Cömert'in, Ali İsmail Korkmazların Faşizme karşı destan yazdığı Defne gençliği bu kentleri artık örgütün bağrından kopan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün askerleri yönetecek. Gözümüz aydın, gözünüz aydın.
 Değerli dostlar, Cumhuriyet sadece bir kelime ama Cumhuriyet demek, laiklik demek, Cumhuriyet demek, özgürlüklere cumhuriyet demek emek demek, cumhuriyet demek, kadın erkek eşitliği demek. Cumhuriyete ve insanca hakça bir yaşam demek. Cumhuriyet demek. Bunların için savaşan, her türlü zorluğa göğüs geren ve bunları kendine şiar edinmiş Cumhuriyet Halk Partisi demek. 2024 yerel iktidar yolunda. Bugün burada kardeşliğin ve dostluğun simgesi Samandağ’ dan bir değişimin ve iktidarın ayak seslerini sizlere müjdeliyorum. Hepimize hayırlı olsun. 
Hiç Kuşku duymuyorum ki 2024 ve sonrasında Türkiye Cumhuriyeti'ni reisin paralı askerleri değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençleri yönetecek. Ve andolsun ki 22 yıllık Ak Parti iktidarında ülkede oluşan korku imparatorluğunu Ulu Önderimizin ışığında yürüyen kadınlarımız ve gençlerimizle el ele hep birlikte yıkacağız. Bu minvalde bugün buralarda yapacağımız seçim ofisimiz sadece dört duvardan ibaret değil. Burada ülkenin özgür, aydınlık, laik, demokratik yüzü olacak. Bu seçim ofisi çocuklarımızın umudu olacak. Ben sizlere buradan söz veriyorum. Biz bu ilçeyi el ele, gönül gönüle hep birlikte yöneteceğiz. Biz hiçbir zaman kibirli olmayacağız. Bizi yerelde iktidar yapan bu halkı her zaman başımızın üstünde taşıyacağız. Bu belediye sizin belediyeniz. Ben buradan size bir onur sözü veriyorum 6 Şubat'ta yıkılan hayallerimiz, 6 Şubat'ta yıkılan evlerimiz, 6 Şubat'ta yıkılan bütün her şey. Biz el ele, gönül gönüle hep birlikte bilimin ışığında yeniden inşa edeceğiz. Bunu sizinle birlikte yapacağız. Bu ilçenin özlediği kardeşlik ve huzur ortamını sizinle el ele, gönül gönüle yeniden inşa edeceğiz. Bunun için bize omuz verin, el verin, yanımızda durun. Çok teşekkür ediyorum. Bu mutlu günü bizimle paylaştığınız için, gururumuzu bizimle paylaştığınız için. Size yürekten teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun. Yolumuz açık olsun.” dedi.
Foto-Haber: Neslihan Sağaltıcı
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları