(ANTALYA)- Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü Alanya Demirtaş Mahallesi Kanalizasyon Şebekesi Yapım İşi projesi, tüm hızıyla devam ediyor.

Geçen yıl başlanan çalışma ile Demirtaş Mahallesi’ne 39 km kanalizasyon şebeke ve kolektör hattı döşenecek. Mahallenin merkezi ve diğer bağlantı yollarına bugüne kadar 28 km hat döşendi.

Demirtaş Mahallesi'nde proje yüklenicisi firma hat imalatı yaparken, çalışmanın tamamlandığı bölümlerde yol çalışması gerçekleştiriliyor.

Stabilizasyonun devam ettiği yollarda, gelecek hafta asfalt dökümüne başlanacak.

KANALİZASYON TEŞEKKÜRÜ

THTM Kartal Halk Meclisi kuruldu: İşçi Hakları Merkezi oluşturuluyor THTM Kartal Halk Meclisi kuruldu: İşçi Hakları Merkezi oluşturuluyor

Demirtaş’ın gelişime çok açık bir bölge olduğunu belirten Demirtaş Mahallesi Muhtar Azası Uğur Gök, hem altyapı hem yol çalışmasından son derece memnun olduklarını söyledi. Çalışma öncesi fosseptiklerin taştığını ve koku nedeniyle mahalle halkının çok rahatsız olduğunun altını çizen Gök, “Bu sorun Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasıyla çözüldü. Kanalizasyon çalışması için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve ASAT’a çok teşekkür ediyoruz. Kanalizasyon çalışmasının ardından belediyemiz yol çalışmalarını da yapıyor bunun için de ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: anka