Dün Dikmece, Orhanlı, Gülderen…  Bugün Hancağız, Yarın Neresi… “Zeytinliksiz Hatay, Topraksız Hancağız Olmaz” Dün Dikmece, Orhanlı, Gülderen… Bugün Hancağız, Yarın Neresi… “Zeytinliksiz Hatay, Topraksız Hancağız Olmaz”

Jeoloji Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilcisi Rasim Can, ilimizde devam eden sarsıntılarla ilgili açıklama yaparak uyarıda bulundu.                              
Jeoloji Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilcisi Can, 21 Aralık akşamı meydana gelen depremin ardından yaptığı açıklamada; hasarlı binalardan uzak durulması gerektiğini vurgulayarak, korku ve telaş gerektirecek bir durum olmadığını belirtti.
Can, açıklamasında “21 Aralık 2023 tarihinde saat 21:24' te Antakya Üçgedik Mahallesinde meydana gelen deprem yerin 5,4 km derinlikte 4,1 büyüklükte artçı bir depremdir. Deprem konusunda uzman hocalarımız verdikleri bilgilere göre bu artçı depremler seyrekleşerek devam edeceğini ancak büyük olasılıkla yıkıcı deprem beklenmiyor denilmektedir. Onun için korkuya ve telaşa gerek yok ama hasarlı binalardan uzak durmak gerekir çünkü bu artçı depremler hasarlı binalara zarar verebilir. Hepimize geçmiş olsun.” ifadelerine yer verdi.
Foto-Haber: Neslihan Sağaltıcı
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları