(İSTANBUL) - Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, 22 yıl önce boşanıp hayatlarını tekrar birleştiren Şıkoğlu çiftinin nikahlarını kıydı. Nikahın kıyılması için sosyal medyadan Başkan Çerkez’e ulaşan Şıkoğlu çiftinin kızı Tuğba Karabulut, “Olmaz dedikleri bir anda oldu. Bundan sonrasında inşallah birbirlerine destek olurlar” dedi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez’e sosyal medyadan ulaşan Tuğba Karabulut, 22 yıl önce ayrılan anne ve babasının ikinci baharlarına adım atacakları nikah akdini Başkan Çerkez’in gerçekleştirmesini istedi. Bu talebe kayıtsız kalmayan Başkan Çerkez, Şıkoğlu çiftinin nikahını özel bir törenle kıydı.  Törene, Şıkoğlu ailesinin çocukları ve torunları da katıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin hasta nakil hizmeti devam ediyor Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin hasta nakil hizmeti devam ediyor

"MUTLU AİLELERİN HUZURU, ÇEKMEKÖY’ÜN HALKINA YANSIYOR"

Nikahta konuşan Başkan Çerkez, “Mühim olan 22 yıl aradan sonra tekrar bir araya gelerek birbirini kabul etmeleri ve mutlu olacaklarına karar vermeleri. Bize de bu yolda düşen nikahlarını kıyarak mutlu olmalarına katkı sunmaktı. Çiftlerin mutlu olması, torunlarına, çocuklarına, Çekmeköy’de halkın huzuruna ve rahatına yansıyor” dedi.

İKİNCİ BAHARIN HEYECANINI YAŞIYORLAR

Ayrıldığı eşine yeniden "evet" diyen Nuriye Cingiz, "Tabii heyecanlıyım, ellerim titriyor. Nasip kısmet, bugünlere geldik. Eşim hastaydı hepimiz bir araya geldik yanında olmak istedim" diye konuştu.

22 yıl sonra eşiyle kavuşma heyecanı yaşayan Abdullah Şıkoğlu da "Birbirimize kavuştuk, kalbimden ameliyat oldum. Bana yardımcı oldular. Buraya gelirken biraz heyecanlandım" dedi.

Şıkoğlu çiftinin kızları Tuğba Karabulut ise mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi:

"Annemin tarafında olsam babam yalnız kalıyor, babamın tarafında olsam annem yalnız kalıyor. İkisinin bir araya gelmesini çok istiyorduk. Asla olmaz diyordu ikisi. Sonra bir hastalık vesile oldu, olmaz dedikleri bir anda oldu. Bundan sonrasında inşallah birbirlerine destek olurlar. Ben, Belediye Başkanımız Orhan Çerkez Bey’e de yeni başkan olduğunda belki vesile olur diye yazmak istedim. Sonra geri dönüş oldu. Öyle olunca çok şaşırdım bu kadar hızlı geri dönüşte bulunacaklarını tahmin etmiyordum. Çok mutlu olduk, 22 sene sonra nikahlarının burada olmasına çok mutlu olduk."

 

 

 

Kaynak: anka