(AYDIN) - Kuşadası İlçe Danışma Kurulu, ‘gürültü kirliliği’ gündemiyle toplandı. Kentte eğlence mekanlarının neden olabileceği gürültü kirliliğine yönelik alınacak önlemlerin ele alındığı toplantıda, işletme sahiplerini mevzuat hakkında bilgilendirmek amacıyla yeni bir toplantının daha düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Kuşadası İlçe Danışma Kurulu, Kuşadası Kaymakamı İbrahim Keklik’in yönetiminde ‘gürültü kirliliği’ gündemiyle toplandı. Toplantıya; Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Başkanı Serdar Akdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy, kentte görev yapan idari ve mülki amirler ile meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer: “Birlik ve beraberlik içerisinde Mut halkına hizmet edeceğiz” Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer: “Birlik ve beraberlik içerisinde Mut halkına hizmet edeceğiz”

Toplantıda, turizm sezonunun başlaması dolayısıyla kentte yaşayan vatandaşlar ile ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin huzurunu korumak için eğlence mekanlarının neden olabileceği gürültü kirliliğine karşı alınacak önlemler konuşuldu. Toplantının sonunda, işletme sahiplerini dinlemek ve Çevre Kanunu’nun hükümleri ile Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği hakkında bilgilendirmek amacıyla yeni bir toplantı daha düzenlenmesi kararı alındı.

 Kaynak: anka