Mezitli Belediyesi’nden sahillerde ücretsiz şezlong ve şemsiye hizmeti Mezitli Belediyesi’nden sahillerde ücretsiz şezlong ve şemsiye hizmeti
(İZMİR) - Ödemiş Belediyesi Çevre Haftası kutlama programı kapsamında “Hepimizin Bir Dünyası Var” sloganıyla Gölcük Gölü etrafında çöp toplama etkinliği düzenledi. Öğrencilerle çöp toplayan Başkan Mustafa Turan, toplumun her kesimine çevre bilinci aşılanması gerektiğini ifade etti.
 
Ödemiş'te Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Gölcük Gölü çevresinde öğrencilerin ve gönüllülerin katılımıyla çöp toplandı. Belediye Başkanı Mustafa Turan, mahalle muhtarı Ferit Aynalı, gönüllüler ve yaklaşık 100 öğrenci göl çevresinde kıyıya vuran çöpleri topladı.
 
"Yarınlarımızın sahiplerine daha temiz bir çevre bırakmalıyız"
 
Başkan Mustafa Turan, “Yarınlarımızın sahiplerine daha temiz bir çevre bırakmak, su kaynaklarımızı koruyarak sürdürülebilir olmasını sağlamak, toplumda farkındalık oluşturmak için böyle bir organizasyon düzenledik. Bu tür organizasyonlarla, yalnızca çevremizi temiz tutmakla kalmıyor, aynı zamanda çevreye olan sorumluluğumuzu da pekiştiriyoruz. Hep birlikte, daha temiz ve yaşanabilir bir çevre oluşturmak için el birliğiyle çalışıyoruz. Düzenlenen farkındalık etkinliğine katılan tüm öğrencilerimize ve gönüllülerimize teşekkür ederim” dedi.
 
Geri Dönüşüm Sergisi
 
Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında dün de Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 50. Yıl Ortaokulu ve İstiklal İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı “Geri Dönüşüm Projeleri” sergisinin açılışı 125. Yıl Kültürpark’ta yapıldı.

Kaynak: anka