Öntürk “Tefeciden Borç Alınmış” İddiasında Bulunmuştu, Savaş’tan Cevap Gecikmedi Öntürk “Tefeciden Borç Alınmış” İddiasında Bulunmuştu, Savaş’tan Cevap Gecikmedi

Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü Abdurrahman Türkmen, Samandağ ilçesinde devam eden Ağ Dokuma Kursu’nu ziyaret etti. 
Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü Türkmen,  Kırsalda canlanma: kooperatif hareketi ile kırsal toplulukların yeniden inşası projesi kapsamında Samandağ’da başlatılan ağ dokuma kursunu ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet ederek eğitim hakkında istişarelerde bulundu.  
Türkmen yaptığı açıklamada, “Deprem sonrası, İlimiz tarımsal üretiminin devamlılığının sağlanması amacıyla İl Müdürlüğümüz ve BM Gıda Tarım Örgütünün (FAO) iş birliği ile "Kırsalda canlanma: kooperatif hareketi ile kırsal toplulukların yeniden inşası" projesi Mart Ayı itibariyle uygulanmaya başlandı.
Proje kapsamında Uygulamalı çiftçi okulları ile 330 küçük üretici çiftçiye eğitim ve 3 kırsal girişime kapasite geliştirilmesi açısından destek sağlanması amaçlanıyor.
Proje kapsamında Kadınlara meslek edindirmek ve İstihdamlarını sağlamak amacıyla ağ dokuma kursuda düzenleniyor. Ağ dokuma kursunda eğitim gören ilimizin kadınları meslek sahibi olarak aile ekonomilerine katkıda bulunacaklar.” ifadelerine yer verdi.
Foto-Haber: Nezahat Fırıncıoğulları
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları