(ANTALYA)- Konyaaltı Belediyesi’nin karşısındaki ormanlık alanda çıkan yangın, alanın yakınında bulunan kreşteki çocukları etkiledi. Çocuklar ve kreş personeli, Belediye Başkanı Cem Kotan’ın talimatıyla belediye binasına getirildi. Yangının ardından Başkan Kotan, çocukları ziyaret ederek, onlarla sohbet etti.

Konyaaltı Belediyesi'nin karşısında ve yanında bulunan ormanlık alanın iki ayrı noktasında çıkan yangın, Belediye ekipleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, TOMA’lar ve AFAD ekiplerinin müdahalesi sonrası söndürüldü.

Yangın, alanın yakınında bulunan kreşteki çocukları ve personeli etkiledi. Çocuklar ve kreş personeli Belediye Başkanı Cem Kotan’ın talimatıyla belediye binasına getirildi. Yangından dolayı korku yaşayan çocuklara binada belediye yetkilileri, o anları unutmaları için çizgi film izlettirerek, eğlenceli etkinlikler yaptılar.

Yangın sonrasında kreşi ziyaret ederek çocukların durumu hakkında bilgi alan Kotan, “Yangın hepimizi çok üzdü. Kreşteki çocuklarımızın ve personelin yangından etkilenmemesi için onları belediyemizde misafir ettik. Çocukların sağlık ve güvenliğini en üst düzeyde tutmak için gerekli tüm önlemlerimizi aldık. Sizleri tekrar görmek istedim. İyi olduğunuzu görmek beni mutlu etti. Dilerim böylesine kötü bir olayı bir daha yaşamayız” dedi.

Çocukların yangından çok korktuğunu belirten kreş sahibi Yulya Fedorin ise “Bizleri belediye binasında ağırladığınız için çok teşekkür ediyorum. Çocuklar o kadar çok korkmuştu ki. Ekipleriniz çocukların o kötü anları unutması için onlar için çizgi film açtı. Çocuklar çok mutlu oldular ve o an için yangını unuttular. Sayenizde kötü anları değil belediyedeki eğlenceli anlar hatırlıyorlar artık” diye konuştu.

Kaynak: anka