(ANKARA) - Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin “AK Parti, anayasayı da Anayasa Mahkemesi'ni de 'tanımıyorum' diyor. Böyle bir kafayla yeni anayasa yapılır mı, bunlara nasıl güvenelim” dedi.

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu yeni anayasa sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Bu Anayasa sizin hangi atılımınıza engel oldu? Ne yapmak istediniz de bu Anayasa size takoz oldu" diyen Mutlu, "AK Parti parti anayasayı da Anayasa Mahkemesi'ni de 'tanımıyorum' diyor. Böyle bir kafayla yeni anayasa yapılır mı, bunlara nasıl güvenelim” ifadesini kullandı.

CHP’yi eleştiren Mutlu, "Yıllardır olduğu gibi halkın mesajını alamadılar ve ayaklarına sıktılar. Erken seçime gerek yok diyerek AK Parti'ye rahat nefes aldırmış, kendi görevini ve misyonunu yok etmiştir. Ne yapalım? Kendi düşen ağlamaz.

Aldıkları krediyi yine berbat ettiler. AK Parti'nin aklına takılıp anayasayı değiştirme hayaline kapıldılar. AK Parti ekonomiyi unutturmak için anayasa değişikliğini uydurdu.”

Ankara Üniversitesi İletişimliler Vakfı,  meslekte 50 yılını dolduran gazetecilere ödül verdi Ankara Üniversitesi İletişimliler Vakfı, meslekte 50 yılını dolduran gazetecilere ödül verdi

 

Kaynak: anka