15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Töreni Gerçekleştirildi 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Töreni Gerçekleştirildi

CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu, depremzedelerin devlet misafirhanelerinde kaldıkları süreye ait çıkarılan borçlar ve ödeme emirlerine sert tepki gösterdi.
CHP Hatay Milletvekili Mullaoğlu, depremzedelerin devlet misafirhanelerinde kaldıkları süreler için borç çıkartılmasına ve ödeme emirlerine tepki göstererek “Misafirhaneler babanızın çiftliği değil” dedi.
Mullaoğlu, AKP hükümetine seslenerek, “Deprem sonrası depremzedelerin kamu misafirhanelerinde kaldıkları sürelerin bir kısmının ücretlerini talep etmeye utanmıyor musunuz?” dedi.
 Mullaoğlu, yaptığı açıklamada, depremzedelerin devlet misafirhanelerinde tatil yapmak için bulunmadıklarını, bu insanların hala evlerinin olmadığını vurguladı.
Mullaoğlu, açıklamasında “Deprem sonrası depremzedelerin, kamu misafirhanelerinde kaldıkları sürelerin bir kısmının ücretlerini talep etmeye utanmıyor musunuz?
Sizce depremzedeler devlete ait misafirhanelerde tatil yapmak için mi geldiler?
Belki haberiniz yok(!) ama bu insanların hala evleri yok! Hani çadır satmıştınız…hatırladınız değil mi? İşte o insanların hala evleri yok!..
Yandaş müteahhitlerinizin 650 Milyar TL Vergi borcunu bir anda silen siz, depremden dolayı her şeylerini kaybeden ve bu nedenle Devlete sığınan, yürekleri yanmış olan vatandaşlarımızdan hangi akıl, kanun ve vicdanla ücret talep ediyorsunuz?
Hiçbir şeyleri kalmamış bu insanların yakınlarının mezar taşlarını mı haczedeceksiniz?
Derhal bu saçmalığa son verin! O misafirhaneler de babalarınızın çiftliği değil!..” ifadelerine yer verdi.
Foto-Haber: Neslihan Sağaltıcı
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları