Oxford Yabancı Dil Kursu yöneticileri, Cumhuriyetin ilanının 99. yıldönümünde Cumhuriyet Bayramını, merkez binalarında geleneksel hale getirdikleri törenle coşkuyla kutladılar. Her Sene Olduğu Gibi bu senede öğrencilere, Veliler de eşlik etti. 
Kutlama öncesinde Cumhuriyet Bayramı Üzerine Konuşan Oxford Yabancı Dil Kursu Kurucu Müdürü Ahmet Miçooğulları, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. Eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetimiz, hepimizin gözbebeği durumundadır.
Cumhuriyetimiz, çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir istiklal mücadelesinin ardından kurulmuştur. Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içerisinde, bilimin ışığında, demokrasi, insan hakları, adalet ve özgürlük alanlarında muasır medeniyetler seviyesine taşımak, hepimizin en kutsal görevidir. Bu anlamda daha demokratik, daha adil, daha eşitlikçi bir Türkiye Cumhuriyeti için var gücümüzle çalışıyoruz.
İnanıyorum ki geçmişte ve bugünde farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, büyük bir hoşgörü medeniyetinin mirasçıları olan bizler, birbirimizi kardeşçe kucaklayarak, birbirimizle kenetlenerek, daha nice bayram coşkusunu birlikte yaşayacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99'uncu yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.
Oxford Yabancı Dil Kursu Kurucu Müdürü Miçooğulları’nın konuşmasından sonra çocuklar hazırladıkları programı katılımcılara sahneledi.
Foto-Haber:Neslihan Sağaltıcı