Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 84'üncü yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.
Başkan Eryılmaz mesajında; " Cumhuriyetimizin kurucusu, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi, ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlanışının 84. yıldönümünde özlem, şükran, saygı ve minnetle anıyoruz.
Büyük Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin değeri her geçen gün toplumumuzun tüm kesimlerince daha iyi anlaşılıyor. 
Atatürk’ün harcını bağımsızlık bilinci ve milli egemenliğe karşılıksız bağlılıkla kardığı Türkiye Cumhuriyeti’nin, temel ilkeleri ve kuruluş değerleri, mazlum milletler için kendilerini barışa, huzura, adalete ve demokrasiye ulaştıracak pusula olma görevini sürdürüyor.
Özgür ve onurlu yaşamak isteyen her yurttaşımız, Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine kararlılıkla sahip çıkma ve Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma, ülkemizde mutlak adaleti sağlama mücadelesinin parçasıdır. 
Bize düşen görev, 10 Kasım'ları bir yas günü haline getirmek değil, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize göstermiş olduğu vizyon ışığında emanetlerine ve eserlerine sonuna kadar sahip çıkarak, O'nun dehasını, vizyonunu, fikirlerini ve hedeflerini genç nesillere aktarmaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha minnet, saygı ve şükranla anıyor, aziz vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızın aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. "ifadelerine yer verdi.
Foto-Haber:Nezahat Fırıncıoğulları