Toplumda infial yaratan “6 yaşındaki bir kız çocuğunun öz babası tarafından evlendirilmesi” haberinin ardından tepkiler çığ gibi artmaya devam ediyor.
Türkiye İşçi Partisi tarafından yapılan açıklamada, Bu korkunç olayın faillerinin hala dışarıda olduğu vurgulanırken, Savcıların neden sus pus olduğu da soruldu.
TİP “ÖFKELİYİZ...” ara başlıklarıyla paylaştığı açıklamada “Bu akşam hepimiz müthiş bir öfkeyle buradayız. Bir kız çocuğunu yıllarca bu yobazlığın, bu din tüccarı ağın pençesinden kurtaramamış olmanın ağırlığı, acısı ve hıncıyla geldik buraya. Bu olayı duyduğumuzdan beri yüreğimizin sızlamayan tek bir noktası yok. Kendi öz kızını 6 yaşında evlendirebilen ve 6 yaşındaki çocuğu kadın olarak görüp evlenebilen korkunç bir zihniyetle karşı karşıyayız.
Öfkeliyiz...  İnanmak istemesek de biliyoruz ki bu korkunç olay münferit değil. Biz, bir tarikat şeyhinin öz kızının yaşadıklarını duyduk. Bu tarikat ve cemaatlerin içerisinde, şeyhlerine tapan,  şeyhin ağzından çıkan her kelimeyi sorgusuz, sualsiz kabul eden binlerce insan var. Varlıklarından haberdar olmadığımız, organize bir şekilde istismar edilen, hem cinsel hem fiziksel hem psikolojik şiddete uğrayan binlerce çocuk var... Şeyhin kızının bile 6 yaşında evlendirildiği bir tarikatın içerisinde müritlerin çocuklarının neler yaşayabileceğini düşünmek bile istemediğimiz bir noktadayız. 
Öfkeliyiz... Biliyoruz ki bu insanlık dışı organize tecavüz, organize şiddet, organize istismar vakasının yaşandığı Hiranur Vakfı yani İsmailağa Tarikatı gibi onlarca tarikat var ülkemizde. AKP iktidarı yıllardır tarikatları ve cemaatleri kendi elleri ile besliyor, koruyor. Bu tarikatlara merkezi bütçelerden milyonlarca lira para akıtılıyor. Tarikat üyelerine devlet memurluğu veriliyor, özel kadrolar açılıyor. Bu zihniyet devletin her kademesini ele geçirmiş durumda. 
Öfkeliyiz... Bu korkunç olayın failleri hala dışarıdalar. Çoktan kapısına kilit vurulması gereken bu cemaat hâlâ faaliyette. Savcılar neden sus pus? Neden bu istismarı, tecavüzü ört bas ediyorlar?  
Memleketimizi tarikat cehennemine çevirenler bu insanlık dışı olaya ortaktır. Tecavüzcüleri aklayanlar, "Bir kereden bir şey olmaz" diyenler, tecavüzcü ile evlendirmeyi çözüm olarak sunanlar, "küçüğün rızası" lafını kullanmaya cüret edenler hepsi bu suçun ortağıdır. 
Andolsun ki tarikatları, cemaatleri, bunların para kaynaklarını, devletteki dayanaklarını, siyasi destekçilerini söküp atacağız. 
Andolsun ki din tüccarlarının elinde cehennemi yaşayan o çocukları kurtaracağız.
Bu suça ortak olanlara sesleniyoruz!
Bundan sonra size korkusuz tek bir gece yok.
Çünkü hepiniz teker teker yargılanana kadar bize de tek bir gece rahat uyku yok! 
Yere batsın istismarcı, tecavüzcü, çocuk ve kadın düşmanı düzeniniz. 
Sonsuza kadar süreceğini sandığınız bu düzeni başınıza yıkacağız!
İşlediğiniz tüm suçların cezasını çekeceksiniz!
Özgürce, eşitçe, laiklikten asla taviz vermeyen bir ülkeyi emekçi halkımızla birlikte kuracağız!” İfadelerine yer verildi.
Foto-Haber:Nezahat Fırıncıoğulları