Yayman’dan MKÜ ve İSTE’ye Müjde Yayman’dan MKÜ ve İSTE’ye Müjde

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nin PM sonrası Hatay’da açıkladığı ilk ilçe belediye başkan adayı Erzin oldu.                       Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde il ve ilçeler yerle bir olurken, yıkılmayan binalarıyla gündem olan, imar yönetmeliğinden ve ruhsatsız yapılaşmaya taviz vermeyen yönetimiyle dikkat çeken Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu partisi tarafından yeniden aday gösterildi.
HBB ADAY ADAYLARI BEKLEYİŞTE
CHP Hatay’da Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu’nun yeniden aday gösterirken, CHP Hatay’da diğer adaylarını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor. En büyük bekleyiş ise Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde. 6 adayın olduğu Büyükşehir Belediyesi aday adayları arasında mevcut başkan Lütfü Savaş, eski milletvekili Serkan Topal, Eski milletvekili Birol Ertem , Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Barosu Başkanı Cihat Açıkalın ve HAS Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kara bulunuyor.
ÖKKEŞ ELMASOĞLU KİMDİR?
1979 yılında Erzin’de doğan Ökkeş Elmasoğlu ilk, orta ve lise eğitimini Erzin’de tamamladıktan sonra 2002 yılında Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.
Avukatlık staj sonrasında vatani görevini tamamlayan Elmasoğlu deneyim kazanmak için bir süre İstanbul’da avukatlık yatıktan sonra, 2005 yılında doğduğu ve çok sevdiği memleketi Erzin’e dönerek mesleğine burada devam ettirme kararı aldı. 2005 yılından bu yana Erzin’de ikamet etmekte ve serbest avukatlık yapmaktadır. Bir süre Erzin Belediyesi’nin de avukatlığını üstlendi. Evli olup, iki kız çocuğu babasıdır.
Geçmiş dönemlerde Erzin Kent Konseyi Başkanlığı da yapan Elmasoğlu, halen Erzin ADD Yönetim Kurulu Üyesi olup, 3 dönem Hatay Barosu Denetim Kurulu Üyeliği’nde görev almıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.
31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katılarak, halkın büyük desteğiyle Belediye Başkanı seçilen Elmasoğlu, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimde yeniden aday gösterildi.
Foto-Haber: Nezahat Fırıncıoğulları
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları