Eğitim Sen:  Köklü partilerin arenasında, göreve talip olmak takdire  fazlasıyla değer Eğitim Sen: Köklü partilerin arenasında, göreve talip olmak takdire fazlasıyla değer

Depremde büyük yıkıma uğrayan Hatay'da CHP'nin HBB Başkanı Lütfü Savaşı yeniden aday göstermesine tepkiler sürerken Gökhan Zan'dan "Ya değişim ya Hatay ittifakı" çıkışı geldi.                   
CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına yeniden Lütfü Savaş'ı göstermesi tepkilere neden olurken deprem sonrası Hatay'da yaptığı çalışmalarla gündemden düşmeyen eski futbolcu Gökhan Zan'dan yeni bir açıklama geldi. Zan "Hatay için yeni bir yol mümkün" dedi.
14 Mayıs seçimlerinde İyi Parti'den Hatay milletvekili adayı olan Gökhan Zan, CHP ile ittifak yapılmaması kararı sonrası İyi Parti'den istifa etmişti.
CHP'nin Savaş'ı yeniden aday göstermesine tepki gösteren Gökhan Zan, TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile görüşmüş, TİP'ten belediye başkan adayı gösterilebileceği iddia edilmişti. TİP ise henüz bu konuda kesin bir talep olmadığını duyurmuştu.
Gökhan Zan sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımında, "Sevgili Hataylı hemşehrilerim, güzel bir hafta olacağı ümidiyle, kalbinizde bir umutla yürüyün… Ya Değişim! Ya da HATAY İTTİFAKI!" dedi.
AÇIKALIN'DAN ZAN'A DESTEK
Gökhan Zan'ın bu çıkışına Hatay Barosu Başkanı ve CHP'den aday adayı olan Hüseyin Cihat Açıkalın'dan da destek geldi.
Hatay Barosu Başkanı ve CHP'den aday adayı olan Açıkalın, Zan’ın paylaşımını alıntılıyarak yaptığı paylaşımda “Hatay halkı her zor dönemde ortak hareket etme kültürüne sahiptir.
Bu zorlu süreçte sorumluluk bilinci ve Hatay sevgisiyle mücadele edenler halkın vicdanında en saygın yerini alacaktır.” ifadelerini kullandı.
Foto-Haber: Nezahat Fırıncıoğulları
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları