Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP HBB adayı Lütfü Savaş, Arsuz ilçesinde düzenlenen halk toplantılarında vatandaşlarla bir araya geldi. 
Başkan Savaş, Hataylılara teşekkür ederek, desteklerinin kendilerine güç verdiğini belirtti.  HBB Başkanı Savaş, Arsuz ilçesine bağlı Madenli, Arpaderesi, Karahüseyinli, Nergizlik ve Karaağaç Mahallerinde düzenlenen halk toplantılarında vatandaşların coşkusuyla karşılandı.
Karaağaç Mahallesi’nde Uğur Mumcu Caddesi’nde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arsuz Seçim Ofisi’nin açılışına katılan Savaş, kent genelinde gerçekleştirdiği ziyaretler esnasında insanların yüzünde ki tebessüm ile doğru yolda ilerlediklerini gördüğünü söyledi. 
Savaş, kendilerini kucaklayan ve bu kutlu yürüyüşlerinde yalnız bırakmayan bütün Hataylı ve Arsuzlu hemşerilerine teşekkür etti.
Hatay’ı ve Hataylıları çok sevdiğini ancak aday belirleme döneminin son günlerinde yaşanan o 3 günlük süreçte Hataylıların da kendisini ne kadar çok sevdiğini ve güvendiğini gördüğünün altını çizen Başkan Lütfü Savaş, “Dik dur eğilme, Hatay Halkı seninle” sloganları atan vatandaşlara “Siz arkamızda olduğunuz sürece, biz asla eğilmeyiz, asla boyun eğmez teslim olmayız.” diye seslendi.
"PROJELERİMİZ HAZIR, BİZ HAZIRIZ VE HATAY HALKI HAZIR"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşma üzerinden eleştirilerde bulunan Savaş, Hatay halkının hiçbir zaman mahzun ve garip olmadığını dile getirerek, yerel yönetimle genel yönetimin aynı olduğu ilçelerde de durumu gördüklerinin altını çizdi.
“Antakya, İskenderun, Kırıkhan, Reyhanlı, Kumlu, Hassa, Altınözü, Yayladağı, Belen, Payas ve Dörtyol ilçelerimizde hükümetin yerel iktidar temsilcileri uzun yıllardır ne hizmet üretmiş?” diye soran Başkan Savaş, “ Sosyal ve adil bir belediyecilik anlayışıyla tüm ilçelerimize büyük hizmetlerin hepsini yine biz yaptık. Biz halkımıza hiçbir zaman şaşı bakmadık, hep güzel, hep severek baktık. Biz hiçbir hemşerimizi ötekileştirmedik, ayrım yapmadan hizmet etmeye gayret gösterdik. Halkımıza hiçbir zaman siyasi yaklaşmadık. Görüyoruz ki bizim bu sevgimize samimiyetimize halkımız da aynı samimiyet ve sevgiyle karşılık vererek bize güveniyor. Yapacağımız projelerimiz hazır, biz hazırız ve Hatay halkı hazır. Gönüllerimiz bir, kalbimiz hep birlikte atıyor. Şimdi, depremde ve deprem sonrası bizi kaderimize terk edenlere bizi ötekileştirenlere, mahzun ve garip kaldığımızı düşünenlere cevap verme vakti. Bizim Hatay'ı ve ülkeyi sevenler olarak birleşip 31 Mart'ta cevap vermemiz lazım. Depremden bu yana yaşadığımız sorunları hep birlikte aşacağız. Bayrağımızın gölgesinde gönül bağımızı güçlendirmeye devam edeceğiz.” dedi.
Savaş sözlerinin sonunda, adalet ve barış içinde geçecek bir seçim süreci olması temennisinde bulundu.

TİP Genel Başkanı Baş Ve MYK Üyelerinden Karaçay’a Tebrik Ziyareti TİP Genel Başkanı Baş Ve MYK Üyelerinden Karaçay’a Tebrik Ziyareti

KADINLARIMIZ DA BİZİM CANIMIZ

Başkan Savaş, Arsuz Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Behice Güven ve üyelerini ziyaret edip 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlayarak “İlimizin bütün kadınları çalışkan ve azimlidir. Kadınlarımız da bizim canımız. Kalplerimiz attığı sürece onların yanındayız.” açıklamasında bulundu.
Açılışa Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Nermin Yıldırım Kara, Önceki Dönem Milletvekili İsmet Tokdemir, İl Başkanı Hakan Tiryaki, Arsuz ilçe Başkanı Necdet Kıyılı, Arsuz Belediye Başkan Adayı Sami Üstün, İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Duduoğlu da katıldı.
Foto-Haber: Nezahat Fırıncıoğulları
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları